Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Червоний Маяк. Григоріє-Бизюків оборонний монастирСело Червоний Маяк Бериславського району Херсонщини виявилося справжнім відкриттям для мене. Сюди ми завітали випадково по дорозі з Голої Пристані до Дніпропетровська, що відпочити від поїздки. Проте побачити тут багато чого цікавого – Григоріє-Бизюків оборонний монастир, залишки палацового комплексу монастиря, печери-катакомби з підземною церквою та фантастичні краєвиди Каховського моря та його узбережжя.

Григоріє-Бизюків монастир заснований в 1781 році як Софронієва пустель, в 1803 р. перетворений у монастир. Входив у п'ятірку найбільш багатих монастирів Російської імперії. Закритий в 1919 р. У роки радянської влади зруйнована запорізька церква св. Григорія ( 1782 р.), Вознесенський собор ( 1894 р.), дзвіниця (поч. ХХст.). В 1992 р. монастир відновлений.

До нашого часу збереглися:

Спаська (Покровська церква). Зараз потрохи відроджується:Братський корпус і келії (початок ХХ століття):


Залишки мурів із баштами, 1817 р. Побудовані на кошти, зібрані на Кубані у чорноморських козаків:Оборонна вежа, 1817 рік:Економічна брама, 1898 рік:
Руїни Вознесенського собору, 1894 р. Збереглися цокольна частина й вівтарна арка:Архієрейські палати, 1895 - 1902 р. Зведені в псевдоруському стилі. Спочатку мали дерев'яний мезонін. Покрівля втрачена.Зимовий собор, 1895 - 1902 р. Зведений у псевдоруському стилі. Мав два престоли: Покриви Пресвятої Богородиці й Трьох Святителів. Первісне завершення втрачене:


Потовк у соборі:
Фонтан-свічка, початок ХХ століття:Вид на Каховське море:


Дорога до катакомб:


Катакомби (Печерні келії, XVIIIст. Видовбані в товщі берегової скелі)

Підземна церква:
Ще трохи фото:
Tags: Херсонщина, Червоний Маяк, монастирі, фортеці, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment