?

Log in

No account? Create an account
Schmiedeberg (Ковари) - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Schmiedeberg (Ковари) [Nov. 8th, 2017|08:02 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

Ковари (Schmiedeberg - нім., Kowary - польськ.) - невелике місто (близько 11 тис. мешканців) в Західних Судетах у Нижньосілезькому воєводстві Польщі. Місто знамените, передусім, Музеєм мініатюр пам'яток Нижної Сілезії, але з ним ми познайомимося у наступній розповіді. Сьогодні ж подивимося самі Ковари. З цікавого тут зберіглося всього 2 історичних вулички з старовинною забудовою, класицистична ратуша, парафіяльний костел, плебанія та декілька санаторних комплексів, архітектура яких становить певну цінність.Головна пішохідна вулиця Ковар названа на честь 1 травня. Вона є досить короткою, але саме тут розташовано більшість всього цікавого в містечку.


Домінантою вулиці 1 травня є ратуша - класицистична будівля, зведена у 1786-1789 роках на фундаментах більш ранньої ратуші.


Перша ратуша в Коварах існувала вже у XVI столітті. Внаслідок поганого її технічного стану будівля була розібрана, а на її фундаментах у 1786-1789 змуровано нову ратушу згідно проекту Крістіана Шульца. У міжвоєнний період у тимпані ратуші встановлено годинник. Після Другої світовій війні ратуша декілька разів оновлювалася ззовні. У 1981 р. відновлено віконні пройоми у вигляді, близькому до автентичного, а в році 2003 споруда отримала новий фасад.


Ратуша є спорудою у стилі класицизму, зведена у формі прямокутника, має два поверхи і накрита чотирисхилим дахом з люкарнами. Будівля має центральний ризаліт із входом, а за ним - овальний хол. Сьогодні ратуша є місцеперебуванням міської влади Ковар.


Поруч з ратушою стоїть якась незрозуміла будівля у досить стриманому стилі і викрашена у такий самий колір, як і ратуша:


Маленька площа біля ратуші:


Перспектива вулиці 1 травня:


Найцікавіші кам'яниці на центральній пішохідній вулиці 1 травня:


В кінці вулиці стоїть парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії, побудований в готичному стилі з декоративною баштою. Вперше про існування костелу згадано у 1225 році. Храм перебудовувався у XV, XVI та XVIII століттях.


Поруч з костелом - будівля плебанії, збудована у 1779-1783 у стилі бароко з елементами рококо на фасаді:


Паралельно вулиці 1 травня уздовж річки Єдліца проходить вулиця Staszica, на якій також зберіглося трохи історичної забудови:


Назвати це місце "Сілезькою Венецією" не повертається язик)


Але декілька колоритних будиночків тут можна знайти:
В північний (курортній) частині міста можна знайти декілька цікавих прикладів курортної забудови.


Лікарню Bukowiec збудовано у 1916-1920 роках як санаторій. Розташована на схилі гори, воно оточена великим парком.


Лікувальний заклад "Високий Луг" був спеціалізований на лікуванні туберкульозу і хвороб легенів. Його було збудовано у 1900 - 1902 роках згідно проекту вроцлавського архітектора Карла Гроссена. Що цікаве Будівля має численні вежечки, веранди і тераси, а також годинник. Її також оточує парк.


Вілла 1902 року:


Вулиця в курортній частині Ковар:


Судети в Коварах:LinkReply