Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Reichenstein (Золотий Сток)

В це невелике містечко (2,8 тис. мешканців) я потрапив випадково, шукаючи дорогу з Льондека-Здруй до Вроцлава. Якщо більшість міст Нижньої Сілезії являють собою суміш німецького, чеського і польського, то Золотий Сток (Reichenstein - нім., Złoty Stok - пол., Rychleby - чеськ.) - це за архітектурою вже чиста Чехія. Місто відоме своїми копальнями золота (звідси і назва), які знайшли монахи-цистеріанці ще у XIII столітті. Сьогодні в містечку діє Музей-копальня золота, а з пам'яток архітектури можна подивитися декілька старовинних будинків, зовсім не схожих на те, що ми бачили у сусідніх містечках.


В центрі містечка - традиційна площа Ринок з типово чеськими кам'яницями:


В центрі площі - ратуша, але дуже скромна і невиразна. Це - проста класицистична споруда з мансардним дахом, зведена у 1801 р., яка зберегла склепіннями та порталами.


Найяскравіша будівля Ринку - барокова кам'яниця Фуггерів, зведена близько 1520 року. Кам'яниця була реконструйована після 1638 року, тоді ж до неї було додано характерний високий щипець:


Зліва - неокласицистична будівля готелю, 1870 рік:


Поруч з нею кам'яниця Гютлера, зведена у 1895 році у стилі неоманьєризму з еркерами та арками:


На північ від площі Ринок на вул. 3 травня знаходиться, напевно, найцікавіша споруда міста - багато декорований житловий комплекс з брамою, побудований у стилі необароко близько 1860 р.:


На захід від площі Ринок прямує центральна вулиця міста - вулиця Війська Польського:
В одному кварталі від Ринку - ренесансний євангельський костел св. Барбари, споруджений у 1513-1517 роках, з вежею 1545 року:


Судети поблизу Золотого Стока:
Tags: Золотий Сток, Нижня Сілезія, Польща, Судети, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments