?

Log in

No account? Create an account
Kamenz (Кам'янець-Зомбковицький) - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Kamenz (Кам'янець-Зомбковицький) [Nov. 28th, 2017|07:29 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , , ]

Сюди я потрапив проїздом з Льондека-Здруй до міста із зловісною назвою Франкенштейн, щоб оглянути замок Маріанни Оранської. По факту він виявився по-бутафорськи стилізованим під замок неоготичним палацом, доступу до якого в день мого приїзду не було. Крім "замку" в Кам'янці є доволі цікавий комплекс цистерціанського абатства. Ще є дуже стримана ратуша і декілька будинків зламу ХІХ-ХХ ст. Більше - нічого особливого, адже Кам'янець-Зомбковицький - швидше село, ніж містечко.


Замок в Кам'янці-Зомбковицькому - це монументальний неоготический палац, розташований на березі річки Ниса Клодзька. Перший замок на цьому місці був побудований в 1096 році, проте незабаром він був покинутий і почав руйнуватися. Будівництво другої фортеці почався в першій половині XIV століття цистерціанцями.


У ХІХ столітті замок разом із землями був куплений голландської принцесою Маріанною Оранської, яка відразу найняла Карла Фрідріха Шинкеля - одного з найвідоміших європейських архітекторів. Будівельні роботи велися до 1848 року, коли вони були зупинені через розлучення власників. Лише в 1853 році архітектор зміг знову приступити до роботи.


Тераси і сад були розроблені в 1858 році Пітером Лене.
Урочисте закінчення будівництва святкували 8 травня 1872 року. Прямокутний палац з чотирма кутовими вежами заввишки 33,6 метрів зайняв площу в 90000 кв. м. У південній частині були побудовані стайні і господарські приміщення. Замок в Кам'янці-Зомбковицькому з парком, тераси, придворні садами став однією з найвишуканіших резиденцій в Сілезії.


Стилізовані замкові башти:
Герб власників:


Галереї:


Подвір'я:


В замкових приміщеннях - кав'ярня:
Поруч із замком - неоготичний євангельський костел ХІХ ст.:


На протилежному від замку березі річки Ниса Клодзька розташоване абатство цистерціанців:


Головна споруда монастиря - бароковий костел Вознесіння Пр. Діви Марії:
Будинок ігумена, в даний час Державний архів:


Кляшторні приміщення:


Шпихлір:


Головна вулиця села:


Дуже скромна ратуша:
LinkReply