?

Log in

No account? Create an account
Lauterbach (Сенявка) - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Lauterbach (Сенявка) [Dec. 4th, 2017|07:33 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Сенявка (Lauterbach - нім., Sieniawka - пол.) - маленьке село (близько 400 мешканців), розташоване в долині річки Кшивулі серед Немчансько-Стрелинських пагорбів в 7 кілометрах на захід від траси Вроцлав - Клодзко (повертати треба в містечку Лагевники). Тут розташований цікавий приклад садиби - фахверковий дерев'яний двір, що з'явився у 1678 році, власник якого невідомий. Ймовірно, двір виник на місці колишнього лицарського замку, адже навколо зберіглися рови.


Дуже оригінальний і мальовничий фахверковий двір ймовірно належав якомусь заможному лицарю. Таких дворів у Нижній Сілезії раніше було багато, але через чутливість дерев'яної конструкції до вологості вони швидко руйнувалися. Особливо такі особняки зникали у післявоєнний період, коли вони були передані під державні ферми (щось на кшталт колгоспів). Двір було відремонтовано на початку ХХ століття і в 1968 році. В даний час це приватний житловий будинок.


Садиба в Сенявці являє собою двоповерхову будівлю у формі прямокутника під високим дахом з мансардним поверхом.


Дерев'яний портал містить дату будівництва, монограму IHS та ініціали засновника (MRA IPH), над порталом є сонячний годинник.


Люкарні на мансардному поверху:
IMG_6970.JPG

Ще трохи деталей:
IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

Позаду садиби розкинувся невеликий парк, на протилежному боці - комплекс колишніх господарських будівель з просторим внутрішнім двориком. Господарські будівлі походять з середини ХІХ століття.
IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

Панорама всієї садиби:
IMG_6970.JPG

Навколишній ландшафт:
LinkReply