?

Log in

No account? Create an account
Богородчани - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Богородчани [Dec. 21st, 2017|07:52 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

Невелике містечко на Прикарпатті на південь від Івано-Франківська в бік Надвірної. Саме за Богородчанами починаються справжні Карпати. Крім мальовничих карпатських краєвидів містечко приваблює комплексом монастиря домініканців, збудованим протягом 1742–1762 у стилі бароко, що включає в себе католицький костел та келії.


Богородчани відомі з 1441 року, як власність Яна Бучацького. В другій половині XV століття містечко належало Потоцьким. У 1631 році Богородчани отримали статус міста. У 1691 році за наказом графині Констанції Потоцької споруджено замок та домініканський монастир. Кляштор мав дерев'яний костел, в якому містився чудотворний образ Богородиці, відомий як чудотворна ікона Богородчанської Богоматері. Він зберігався і у новому мурованому храмі монастиря, аж поки у 1944 році не був перевезений до Польщі.


Існуючий комплекс домініканського монастиря будувався протягом 1742 - 1762 років на кошти Станіслава Коссаковського, каштеляна камінського. Комплекс складається з костелу, палат духовенства, огорожі і воротами.


Костел побудований в стилі бароко. Це - цегляна, тринавова шестистовпна базиліка з квадратним пресбітерієм і двома вежами на головному фасаді. Головний фасад оформлений пілястрами коринфського ордера і розвиненими карнизами. Центральну частину двосхилим даху вінчає барокова сигнатура.
Сучасне барокове завершення веж з'явилося в другій половині XIX ст. Значні реставраційні роботи проведені в 1904-1905 рр. (архіт. Т. Тальовський), тоді були повністю замінені завершення веж зі збереженням старих форм, інтер'єр отримав нове мальовниче оздоблення. Під час першої світової війни костел був сильно пошкоджений, в 1922-1923 рр. частково відремонтований. У 1930. р споруду відновлено під керівництвом інж. В. Дайчака.


В палатах духовенства (келіях), збудованих у 1762 році, сьогодні знаходиться музична школа.


Будинок районного суду - чи не єдиний приклад міської забудови поч. ХХ століття:
Типово карпатська архітектура Богородчан:


Приклад приватної садибної забудови:


Греко-католицька церква св. Івана Богослова (1742 р.), перебудована з костелу:


Карпати за Богородчанами:
LinkReply