Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Пнівський замок

Пнівський замок знаходиться в 2 кілометрах на південний захід від центру Надвірної біля села Пнів. По-суті, це єдиний український замок, що зберігся в Карпатах. Кінець кого будівництва припадає на XVI століття. Збудували замок представники польського роду Куропатвів. У 1621 році замок захопили і частково зруйнували загони повстанців під проводом Г. Кардаша, але незабаром він був відбудований. Під час національно-визвольної війни повстанські загони під керівництвом С. Височана у 1648 році оволоділи замком і зруйнували його, після чого він відремонтований і укріплений. Під час облоги 1676 року турецькі війська значно зруйнували замок. До кінця XVIII в. він був заселений. З початку XIX в. знаходився в запустінні, потім перетворився на мальновничі руїни.


Замок споруджений з великих блоків вапняку і червоної цегли. Товщина стін перевищує 1,7 м. Прямокутний в плані, укріплений чотирма кутовими вежами: зі сходу - круглими, із заходу - шестигранними.


В середині західної стіни виступає напівкругла вежа, на протилежній, східній стіні - трикутний виступ з двома ярусами бійниць.
IMG_7124.JPG

В'їзні ворота з приміщеннями для житла на другому поверсі розташовані в південній стіні. Вхід в замок здійснювався за допомогою підйомного мосту, перекидали через рів. На фасаді в'їзної вежі збереглася ніша для моста, а в башті - дерев'яний блок для ланцюгів.
IMG_7124.JPG

IMG_7124.JPG

Зі сходу обороноздатність замку посилена глибоким яром, утвореним від потоку, пересихаючого влітку, з півдня - штучним ровом. З півночі замок доступний. Незважаючи на це, його слід віднести до одного з найбільш укріплених для того часу на Україні завдяки штучним засобам оборони.


IMG_7124.JPG

Замкові башти:
Всередині замку:


Вид на село Пнів:


Віддзеркалення замку в калюжі:
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments