?

Log in

No account? Create an account
Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Надвірна [Feb. 4th, 2018|11:19 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Надвірна - цікавий райцентр на Прикарпатті в 36 кілометрах на південь від Івано-Франківська, де можна побачити багато цікавого для туриста: руїни замку, площу Ринок з ратушою, костел і трохи австрійської сецесії. В 2 кілометрах на південний захід від центру міста є справжній карпатський замок Пнів. На саму Надвірну варто виділити близько 3 годин, щоб неспішно обглянути все цікаве, що є в місті.


В'їжджаємо до Надвірної з боку Франківська:


В центрі міста -  колишня площа Ринок:


В центрі площі - ратуша - колишнє приміщення магістрату міста. У 1601 р. у Надвірній побудували першу ратушу, яка донині не зберіглась. Відбудована наприкінці XVIII ст. Під час великої пожежі у серпні 1914 року згоріла верхня частина будівлі, яка відновлена у першій половині XIX ст. При реконструкції в 70-х роках XX ст. був добудований мансардний дах і ратуша стала триповерховою.


Ратушна вежа кілька разів змінювала свій вигляд. Вона невисока і радше масивна, проте завдяки ризаліту, продовженням якого вона є, і шпилястому даху зі слуховими вікнами, балконом та годинником, вона надає усій будівлі легкості. За радянських часів у ратуші містився районний Будинок культури. Нині в ній розмістились різні державні та приватні установи.


Навколо ратуші трохи зберігся так званий "серединний квартал" площі Ринок. Саме тут знаходяться найцікавіші будиночки Надвірної:
Придивіться, яка шикарна сецесія, поєднана з місцевим прикарпатським стилем!


На самому Ринку - як старі австрійські, так і сучасні будинки:


Шевченко біля ратуші:


В Надвірній ще є декілька цікавих прикладів сецесії. В колишньому будинку повітового староства поч. ХХ століття розташована міська рада:
Ще в одній гарній сецесійній будівлі розташований палац урочистих подій:


Ще один приклад сецесії:


На південь від центру міста у бік Пнівського замку можна знайти бароковий Успенський костел, зведений у 1713 р. на кошти Гелени Белзької та її брата Олександра Куропатви - власників Пніва.
Інтер'єр костелу:


Плебанія костелу:


Старий будинок з маскаронами біля костелу:


На території міського парку у Надвірній можна знайти руїни справжнього середньовічного замку. На момент першої згадки про Надвірну у 1589 році замок вже існував. Припускають, що його побудував хтось із роду Потоцьких. За однією з версій, після того, як в кін. XVI ст. замок був зруйнований татарами, нові власники з роду Куропатвів перенесли свою резиденцію в Пнів. У 2007 р, згідно з районною програмою охорони пам'яток, поруч з руїнами замкової вежі почалися археологічні розкопки.

LinkReply

Comments:
[User Picture]From: ukraineson
2018-02-04 08:59 am (UTC)
Гарно, але ті жахливі вивіски і реклама просто вбивають
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2018-02-04 12:58 pm (UTC)
Так, їм треба терміново розробляти і приймати рішення про впорядкування зовнішньої реклами
(Reply) (Parent) (Thread)