Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Замок Тун

Замок Тун (Burg Thun - нім., Castel Thun -і тал.) знаходиться в Південному Тіролі біля містечка Vigo di Ton у 28 кілометрах на північ від Тренто. Цей тірольський замок, який раніше належав Австрії, є монументальною спорудою середньовіччя, протягом століть був місцем перебування родин Тун і Хоенштайн. Замок в готичному стилі був одночасно військовим та цивільним комплексом, а сьогодні він є частиною Національного музею Трентіно.


Потужний і суворий, але в той же час наділений особливим елегантністю, був зведений в середині 13 століття. Замок спочатку мав назву Castel Belvesino, від імені пагорба, на якому він був зведений. Потім він взяв ім'я власника сім'ї - Тун. Твердиня була неодноразово пошкоджена пожежами. Під час однієї з них, в 1569 році, Сигізмундо Тун, імператорський спікер у Трентському соборі, втратив життя.


Вже на межі середньовіччя родина Тун розширила свої володння над більшою частиною долини річки Ноце, включаючи інші замки та юрисдикції. З того часу вони залишалися однією з найпотужніших феодальних родин в регіоні, розділившись на численні гілки, один з яких зародився в Богемії, де в 1629 р. він придбав для всієї родини предикат Тун-Хоенштейна. На сьогоднішній день між Австрією, Чехією, Словаччиною і Італією живуть кілька ліній цієї родини (зокрема, Больцано та Мілані).


Замок, що складається з веж, стін, бастіонів та рів, своїм сучасним виглядом відтворює зміни, здійснені у 16 столітті. У 17 столітті, після подорожі до Іспанії власника Джорджо Туна, з'явилися Іспанські ворота, через які здійснюється доступ до мостового мосту, і перший внутрішній дворик, побудований в мавританському стилі.
Замок розташований на пагорбі над широким плато, яке перетинає річка Ноце.


У 1992 році провінція Тренто купила замок, його відновили, відтворили меблі та велику бібліотеку, а також сімейний архів. Починаючи з 17 квітня 2010 року, після 18 років реставраційних робіт, замок можна відвідувати.


Замкові башти:


Капличка біля замку:


Околиці Туна:


Tags: Італія, Альпи, Тун, Тіроль, замки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments