Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Больцано

Як і будь-яке місто в області Південний Тіроль (Трентіно Альто-Адідже) Боцен/Больцано має дві назви - німецьку Bozen та італійську Bolzano. Це - типове тірольське місто, місцями схоже на Інсбрук, щоправда до Інсбрука йому трохи далеко. Боцен/Больцано - більш "австрійській", ніж його сусід Тренто: тут є ратуша, справжній готичний собор, а родзинка міста - різнокольорові будиночки з аркадами. Майже в центрі міста знаходиться справжній замок Maretsch (Mareccio).


В центрі міста розташована площа Вальтерплатц (Piazza Walter), побудована у 1808 році і названа на честь Вальтера фон дер Фогельвейде, найвідомішого середньовічного німецького поета (1170-1230 рр.).


В центрі площі - пам'ятник поетові:


На південно-західному боці площі Вальтера підноситься готичний кафедральний собор - Собор Успіння Богородиці (Duomo di Bolzano):


Його почали будувати в 1295 році в романському стилі ломбардні робочі. Продовжили будівництво в готичному стилі у 1340 році робочі з Швабії, а закінчилося будівництво у першому десятилітті XV століття.


Дзвіниця заввишки 65 м - робота швабського архітектора і скульптора Ханса Лутца фон Шуссенріда.


Портал собору:


Будинки на Вальтерплатц:
В декількох кварталах від Вальтерплатц розташована Ратушна площа (Rathausplatz/Piazza del Municipio):


На площі стоїть міська ратуша:
І є декілька старовинних будинків з розписаними фасадами:
На захід від Ратушної площі починається вулиця Портиків (Laubengasse/Via dei Portici). Тут - найкрасивіші історичні будівлі, декоровані фресками середньовіччя і Відродження (Rinascimento), бароковими ліпними прикрасам, віконцями з різьбленими лиштвами з дерева і аркадами.


На заході вулиця Портиків закінчується площею Piazza delle Erbe з фонтаном Нептуна:
Тут можна побачити одну з найцікавіших будівель Больцано - Casa al Torchio:


Церква Святого Серця Ісуса, 1897 р.:


Історична вілла:


На північно-західній околиці середмістя Больцано знаходиться замок Маретш (Schloss Maretsch - нім., Castel Mareccio - італ.). Замок завжди був резиденцією, а не оборонною спорудою. Найдавніша частина замку сягає 13 століття. Сучасний вигляд замку з'явився в епоху ренесансу між 1560 і 1570 роками стараннями тодішніх власників - родини Рьомерів.


Tags: Італія, Больцано, Тіроль, готика, замки, костели, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments