?

Log in

No account? Create an account
Говерла - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Говерла [May. 12th, 2018|10:31 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, ]

9 травня вперше в житті піднявся на Говерлу. Зробив це з метою потренуватися перед сходженням на Ньїрагонго в рамках Великої Африканської експедиції. Попри великі складності (сніг, стрімкий і слизький підйом, дощ і сильний вітер) сходження виявилося успішним. Підйом до вершини від турбаза "Заросляк" зайняв 2 год. 20 хв. А ось з погодою не пощастило: вершина і більше половини шляху було вкрито густим туманом і хмарами. Тому фото будуть представлені лише з нижніх висот.LinkReply

Comments:
[User Picture]From: olga_kulaj
2018-06-05 08:29 pm (UTC)
Вітаю!
Нам з погодою ще більше не пощастило в першому сходженні на Говерлу - туман був такий, що за три метра нічого не видно було, я дитину за руку весь час тримала на вершині, щоб не загубилась )їй тоді було 11 років). В той день Україна стала незалежною (24. 08.1991р.), але оскільки крони до транзистора були в дефіциті, ми знали, що Єльцин вже визволив Горбачова, що путч припинено, але свіжіших новин не знали. Приїхали у Врохту на другий день і нам хазяїн квартири сказав.
А ще питання на іншу тему. Я бачу, Андрію, Ви багато де були в Польщі. Чи є серед тих географічних назв, що у вас в змісті, такі, що від Варшави недалеко, в радіусі до 100 км? Буду вдячна.
Починаю писати про наше 4-місячне перебування в Польщі, можливо, й Вам якась інфа буде корисною. А оскільки збираємось туди ще (на цей раз ненадовго, на 7-9 днів), та й дочка з дітьми залишається там, то шукаю інфу про місця , цікаві для уікенду.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2018-08-16 07:31 pm (UTC)
От якраз регіон навколо Варшави я і не досліджував. Точніше, трохи вивчав, але нічого особливо цікавого там для себе не знайшов.
Краще все ж таки з'їздити кудись в Торунь чи Гданськ
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: olga_kulaj
2018-08-21 04:23 pm (UTC)
То нам далеко. Дочка в Торуні була з тиждень тому у відрядженні, сподобалось місто. А в Лодзі теж була у відрядження, сказала, що страшенно депресивне місто, наче й не Польща.
Ми їздили в межах 100 км, і наїздили багато цікавого. Вистачить на всю осінь пости писати. На дачі найтерміновіші роботи закінчуються, внучка вчора полетіла у Варшаву, сезон консервації на фініші, так що, скоро почну.
20 км від Варшави - Констанцін, з Тенжнею Соланковою (соляна градирня з соляним фонтаном, для інгаляції), це все в гарному парку, що переходить в дику природу. Констанцін цікавий віллами кінця 19- початку 20 ст. Там є одна, до якої вели вказівники, ми не встигли (з двома малятами, одне з яких грудне, багато не навстигаєш :) ), але потім бачила її в інеті - дуже гарна, фактично невеличкий палац-музей. Знайду назву, коли буду пост робити.
Потім 7 днів підряд ми з чоловіком їздили в термальні басейни в Мщонуві, 48 км, а звідти 20-45 км до інших цікавих місць. По дорозі від Варшави, не доїжджаючи менше 15 км до Мщонува - парк і палац в Радзейовичах.
далі - м. Лович, с.Сромов з музеєм Бжозовських (це просто чудово) і місто Жирардув - польська столиця льону. З цих місць в мене у Фейсбуці є по 1-2 фото.
Не побували в тих краях в Скерневіце - це там вивели сорт яблук макінтош, і взагалі, місцевість славиться яблучними садами.
Приблизно в тому ж напрямку, але іншою трасою - Нєборув з парком і палацом, і Аркадія з парком і старовинною імітацією античності.
А ще зовсім в пригороді Варшави, Повсіні,(по дорозі на Констанцін) є ботанічний сад Академії наук, а в самому Повсіні - парк культури, в якому дочка була з молодшенькою вже після нашого від"їзду, сказала, що там найкращий дитячий майданчик з усіх, що вона бачила у Варшаві.
(Reply) (Parent) (Thread)