?

Log in

No account? Create an account
Кігалі-сіті - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Кігалі-сіті [Aug. 5th, 2018|10:01 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , ]

Столиця Руанди Кігалі вразила з перших секунд неймовірної охайністю і чистотою. Після кривавого геноциду в середині 90-х руандійці змогли об'єднатися і побудувати найрозвинутішу країну в Африці. Кігалі - не типова африканська столиця. Тут немає нескінченних автомобільних корок, бруду, стихійної торгівлі. Тут все підпорядковано чітким правилам. Сьогодні Руанда більше схожа на розвинуті європейські країни, ніж на своїх сусідок. На вулицях – ідеальна чистота, один за одним будуються сучасні офіс-центри, дороги, тротуари, вело доріжки, вулицями Кігалі їздять великі автобуси, європейські та китайські інвестори не бояться вкладати кошти в руандійську економіку.Кігалі заснований в 1907 році як резиденція німецького колоніального уряду. До 1916 року місто перебувало під контролем Німецької імперії, з 1919 року - під мандатом Ліги Націй. З 1921 року контролювалося Бельгією в складі держави Руанда-Урунді. З 1962 року Кігалі - столиця незалежної Руанди.


З 1945 по 1991 рік чисельність населення Кігалі зросла з 6 тис. до 150 тис. жителів, а до 2006 року досягло мільйона чоловік. Під час подій 1994 року загинули десятки тисяч жителів міста, багато жителів бігли в сусідні країни. Місто було частково зруйновано і завалено трупами. З 1997 року Кігалі відновлюється.


Прилетіли в Кігалі в 6 ранку.


Отримали в аеропорту візу за 30 доларів та купили руандійську сім-карту.


В центр їхали на міському автобусі №104. В Кігалі автобуси великогабаритні, але незручні: немає куди подіти ноги. Вартість проїзду на наші гроші становить 15 гривень.


Маршрутка-матату:


Кігалі розкинувся на декількох пагорбах. Руанду називають "країною тисячі пагорбів".


На одному з пагорбів розташувався сучасний центр Кігалі:


Діловий центр Кігалі розбудовується шаленими темпами, в основному за кошти китайських інвесторів.
Торговий центр "M-Peace Plaza":


Bank of Kigali:


Міська рада:


Kigali City Tower - найвища будівля Кігалі. Комплекс має 20 поверхів, з них 4 займає торговий центр та блок автостоянок, інші поверхи займають офісні приміщення і житло. В будівлі розташовані супермаркет Накуматт, кав'ярня Bourbon і 4-екранний кінотеатр. Будували комплекс з 2006 по 2011 роки.
В Кігалі немає традиційних назв вулиць, із-за чого не завжди зручно орієнтуватися в місті. Так, наприклад, центральна площа міста з фонтаном, де на кільці сходяться 6 вулиць, називається KN 1 Roundabout:
KN 4 Avenue - одна з самих симпатичних вулиць центральної частини міста:
Офісні центри на KN 3 Rd:
Східна частина міста:
В східній частини Кігалі в бік міжнародного аеропорту розташований ще один столичний діловий район.


Тут є охайна площа з фонтаном, на як знаходиться готель Radisson:


Торговий центр "Kigali Heights":


Конференц-центр (Kigali Convention Centre) - сучасний і дуже імпозантна будівля:


Із заходом сонця Kigali Convention Centre стає справжньої прикрасою столиці:
Приклад оформлення тротуарів в Кігалі. І так майже по всьому місту. На вулицях - ідеальна чистота. Всі дороги в місті також ідеальні. Африка...


По ночах  в Кігалі підсвічуються краї проїжджих частин:


Руандійки:


Місце, яке треба обов'язково відвідати в Кігалі - Музей геноциду. Руанда, як і Україна, пережила геноцид. Народність хуту після пропагандистської кампанії почала масово знищувати тутсі у 1994 році. За офіційною інформацією уряду Руанди, кількість загиблих склала 937 тисяч осіб. Міжнародна спільнота тривалий час заплющувала очі на ці жахіття. Втім нація після трагедії змогла об’єднатися й за 20 років стала однією з найзаможніших країн континенту.


На жаль, в музеї не можна фотографувати. Але від музею відкривається гарний вид на центральну частину міста:панорама клікабельна!

Річка між двома пагорбами: у 1994 році вся ця долина була засипана вбитими за допомогою мачете тутсі:


Ще одне історичне місто, пов'язане з трагічними подіями геноциду 1994 році - табір "Кігалі" (Camp Kigali). Це - військова частина, де 7 квітня 1994 року (наступного дня після початку руандійського геноциду) загинули 10 бельгійських солдатів.
Кожна колона символізує розстріляного бельгійського солдата бойовіками хуту:
Картина, що символізує геноциди, в невеликому музеї в будівлі колишнього табору:
Прапори Бельгії і Руанди:


Обідали в кафе Chez Robert, де можна скуштувати національні страви Руанди.


Для вечері був вибраний ефіопський ресторан Habesha. Я давно мріяв скоштувати ефіопську кухню. Це був найсмачніша вечеря за весь час африканської подорожі!


Інтер'єр ефіопського ресторану:


Ночували в дешевій нічліжці Smart Inn Hotel. Скромно, але все необхідне для життя є. Кожне ліжко в африканських готелях обов'язково обладнано антимоскитною сіткою.


Французький сніданок біля Міжнародного аеропорту Кігалі:


З ранку змушені були покинути Руанду, щоб через декілька днів повернутися знову.


В наступній частині ми познайомимся з Ньямірамбо - мусульманським районом та нетрями Кігалі.
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: elgatomarinero7
2018-08-05 10:04 am (UTC)
Действительно какая-то нетипичная Африка. Неужели там ни райончика типичных африканских трущоб нет (хотя понятно, что есть)?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2018-08-16 07:26 pm (UTC)
Є. Про нього цілий матеріал: https://andy-travelua.livejournal.com/626386.html
(Reply) (Parent) (Thread)