Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Залізниця Замбії та залізничний музей в Лівінгстоні

Я з дитинства дуже люблю залізниці, поїзди і вокзали. Тому коли я приїжджаю в будь-яку країну, завжди йду на залізничний вокзал, щоб побачити, як функціонує місцева залізниця. Особливо це цікаво робити в країнах Африки і Азії, бо в них зовсім все не так як в Європі. Коли ми йшли на вокзал в Лівінгстон, то дуже переживали за те, що нам не дадуть фотографувати, адже в більшості африканських країн поліція арештовує вже за намагання сфоткати щось, пов’язане з залізницею. Наші побоювання виявилися марними: в Замбії на вокзалі можна фотографувати все і всіх. Лівінгстон у цьому плані ще й цікавий тим, що неподалік від вокзалу знаходиться залізничний музей просто неба, де можна побачити цікаві зразки залізничної техніки понад столітньої давнини.
34482500_1736655459751058_6399058361127534592_n.jpg

Будівля вокзалу в Лівінгстоні - нічого особливого:


Ми, звичайно, хотіли прокотитися замбійською залізницею від Лусаки до Лівінгстона. Але залізничні колії не ремонтували десятки років, тому перебувають у жахливому стані.


Відповідно, поїзди рухаються дуже повільно, шлях від столиці поїздом до Лівінгстона займає 18 годин. При цьому автобус їде близько 7-8 годин. Крім того, поїзди курсують лише двічі на тиждень і за дуже незручним розкладом. Вранці потяг виїжджає з Лусаки і прибуває до Лівінгстона в 2 ночі. Розклад і варіанти залізничний сполучень Замбією можна подивитися тут: http://zrl.com.zm/Travel/


Але нам дуже пощастило. Коли ми прийшли на вокзал в Лівінгстоні, то як раз на посадку подали пасажирський поїзд.


Локомотив:
На вагоні вказано кінцевий пункт призначення:


Процес посадки в поїзд виглядає досить бурхливо. На перон випускають лише пасажирів з квитками. Інші чекають за парканом.
Досі дивуюсь, як африканські жінки тягають на головах такі великі поклажі.
34482500_1736655459751058_6399058361127534592_n.jpg
До фотографування всі ставляться спокійно і доброзичливо.
В Замбії зараз зима:
Проводжаючі за парканом:
Я:


Задвірки вокзалу:


В околицях вокзалу дуже брудно:


Уздовж рейок - також:
Жінки-лівінгстонки привокзального райончика Лівінгстона:


Стихійна торгівля на рейках:


Сучасні пасажирські вагони, які здійснюють перевезення за туристичними маршрутами. Періодичність і деталі таких поїздів з’ясувати не вдалося.Неподалік від залізничного вокзалу знаходиться залізничний музей.


Залізничний музей - це зібрання старих двигунів і рухомого складу замбійської залізниці від початку ХХ століття.


Коли нам назвали вхідну ціну в 15 доларів за людину, ми відмовилися від відвідання музею. Тим більш, що більшість його експонатів можна було спокійно роздивитися із-за паркану.


Локомотиви:


Пасажирські вагони. Родезія - це стара англійська назва Замбії і Зімбабве. Замбія була Північною Родезією, Зімбабве - Південною.
Ще трохи музейних експонатів:


Tags: Африка, Замбія, Лівінгстон, вокзали, музеї, поїзди
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments