Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Момбаса колоніальна

Момбаса - найбільше місто суахільського узбережжя Кенії, її колишня столиця. Це - одне з найстаріших і найкрасивіших міст Африки, але з його історією ми познайомимося окремо, коли буду розповідати про Старе місто в Момбасі. А сьогодні - про Момбасу нову, яка будувалася англійськими колоністами з кінця ХІХ століття і до середини ХХ століття, а також Момбасу сучасну. Від середньовіччя місто було основними морськими воротами Східної Африки. У 1895 році Момбаса перейшла під контроль британського уряду, була збудована залізниця. І незважаючи на те, що у 1907 році столицю перенесли у Найробі, місто стало розвиватися ще швидше завдяки вигідному географічному розташуванню і потужному порту. Пізніше Момбаса стала ще й містом-курортом.


Ми прихали в Момбасу  пізно ввечері. Це була страшна поїздка, про яку я розповідав у минулій частині. До втоми від переїзду додалося отруєння (єдине за всю подорож) в європейському фаст-фуді в Емалі, що заставило мене злягти на один день в готелі. Готель New Palm Tree був найдорожчим за всю нашу подорож (50$) і одночасно виявився найгіршим. В кімнаті стояли дві койки, стіни були обідрані, а замість ванної була труба в стіні, з якої лилася вода. Звичайно, вода холодна. Номер нагадував палату старої лікарні в радянському райцентрі.


Щоправда, персонал готелю виявився дуже привітним і дружелюбним. І ми дуже швидко змірилися з умовами. Ми ж в Африці, як ніяк! )) Тим більш, вид з вікна нашого готелю був не найгіршим. Подивіться самі, Африкою тут і не пахне!
Півдня я так і не міг встати з ліжка, настільки було погано. Після обіду все ж таки знайшов в собі сили піти гуляти по Момбасі. Колоніальна архітектура Момбаси - поза конкуренцією.


Міська ратуша заховалася в деревах:
Африка, Індія і Європа - на одній вулиці:
Слонові бивні - символ Момбаси:


Старе і сучасне:
В багатонаціональній і мультікультурній Момбасі - багато храмів різних конфесій.

Англіканська церква:


Католицький собор Святого Духа:


Джайністський храм Shree Parshva Vallabh:
Індуїстський храм Shri Cutch Satsang Swaminarayan Temple:


Найвідоміша визначна пам'ятка Момбаси - форт Ісус. Про неї буде в наступній частині.


Оглянувши форт, ми пішли гуляти старим містом. Стара Момбаса - це колоритна суміш Африки, Індії та Омана. Про неї буде окремо.


Залив океану у Момбасі:


Ввечері ми спіймали тут-тук і поїхали в Ньялі - один з пляжів Момбаси на узбережжі Індійського океану.


Океан чистий і теплий, пісочок - білий, людей - одиниці.


Єдина складність: до білої людини відразу ж налітають місцеві дівчата, які починають приставати без жодних докорів сумління, заставляють їх фотографувати, намагаються тягнути в найближчий бар та умовляють забрати їх з собою в Україну. В буквальному сенсі слова нам довелося тікати від них на тук-туці.


Нічна Момбаса:


Рано з ранку зустріли світанок в Момбасі:


Tags: Індійський океан, Африка, Кенія, Момбаса, Суахілі, храми
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments