Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Блакитне місто Джодхпур

Джодхпур став найцікавішим містом, який я відкрив для себе в цьому році. Його називають «Містом Сонця» за ясну і спекотну погоду протягом усього року, але частіше його іменують «Блакитним містом» за відповідний колір будинків. Місто знамените своїми палацовими комплексами, фортецями і храмами, що розташувалися посеред пустелі Тар (Раджастан). Але №1 в Джодхпурі - це все ж таки вузенькі середньовічні вулички будинки блакитного кольору. Будинки належали найвищій індійській касті - касті брахманів.


Джодхпур був заснований у 1459 році раджпурським правителем Рао Джодха. Він підкорив сусідні території і створив державу, відому під ім'ям Марвар. Розташування Джодхпура уздовж дороги з Делі в Гуджарат дозволило йому отримувати прибуток з потоків опіуму, міді, шовку, сандалового дерева, фініків і кави. Вже за життя Джодха засноване ним місто стає столицею марварі.


Звичай фарбувати будинки в блакитний колір ввів засновник Джодхпуру, магараджа Рао Джодаджі, який вважав, що вдома брахманів повинні відрізнятися від усіх інших.
Блакитне місто і замок Менрангах:
А так виглядає місто з замку:


Tags: Індія, Джодхпур, Раджастан
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments