Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Штерцинг (Віпітено)

Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав. Поселення лежить в регіоні Тіроль – найцікавішому куточку Альп. Крім високих скелястих гір і чисельних величних замків, кожне тірольське містечко – це старовинні кольорові будинки з еркерами (балконами напівкруглої, трикутної чи іншої форми, що здіймаються над першим поверхом) і ажурними вивісками.


Віпітено стало італійським містом лише після Другої світової війни. До того воно називалося Штерцинг і належало Австрії. Навіть сьогодні його належність до Італії – номінальна: на вулицях чутно лише німецьку мову.


В Штерцингу всього одна старовинна вуличка, але ж яка!
Але вулиці, насправді, дві. Вони розділені баштою Zwölferturm - символом Штерцинга. На північ йде - Altstadt (Старе місто), а на південь - Neustadt (Нове місто).


Zwölferturm (італ. - Torre delle Dodici) зведена в 1470 році, є символом міста, що розділяє Нове місто від Старого міста. Має висоту 46 метрів. Пожежа в 1867 році знищила оригінальний шпиль, який був замінений нинішнім дахом.
На південь від башти прямує вулиця Neustadt (Нове місто). Найцікавіші будиночки розташуватися саме на ній:


Це - головна вулиця старого центру міста з будівлями, побудованими після пожежі 1417 року, в період, коли місто процвітало завдяки торгівлі і срібним рудникам в сусідній долині.


На вулиці Neustadt розташована міська ратуша. Вона побудована у 1468—72 роках в пізньоготичному стилі. Кутовий еркер був добудований у 1526 році.
На північ від башти Zwölferturm розташоване Старе місто (Altstadt). Воно займає буквально пару кварталів:
Багато будинків у Віпітено прикрашені ажурними вивісками:


За межами центральної пішохідної вулиці також можна побачити багато цікавого:
Одна з брам Старого міста:


Місто оточують Альпи:
Над Штерцингом височіє замок Шпрехенштайн (Schloss Sprechenstein/Castel Pietra):


Як дістатися: електричками з Інсбрука (з пересадкою в Бреннеро) або з Тренто – столиці регіону Південний Тіроль.
Tags: Італія, Альпи, Віпітено, Тіроль, замки, ратуші
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments