Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Тре Чіме ді Лаваредо

Доломітові Альпи - найкрасивіші гори у світі, це моє особисте переконання. Розташовані вони на межі двох італійських регіонів - Південний Тіроль (Трентіно Альто-Адідже) та Венето. Кожен турист в Доломітах обов'язково намагається зробити одноденний треккінг навколо гірського масиву Tre Cime di Lavaredo, який складається з трьох вершин, одна з яких ледь не дотягує до 3-кілометрової висоти - 2999 метрів. Вигляд обривчастих північних стін належить до найвідоміших пейзажів Альп та вважається візитною карткою Доломітів. Tre Cime di Lavaredo сьогодні є кордоном між італійськими провінціями Беллуно на півдні та Больцано на півночі, а до кінця Першої світової війни - між Італією та Австро-Угорщиною.


Назва гірського масиву означає "Три зубці". Італійською це звучить Tre Cime di Lavaredo, німецькою - Drei Zinnen. Дістатися сюди громадським транспортом можна з Венеції через Кортіну д'Ампеццо, а далі - через Мізуріну. Технологія добирання складна, вона описана на сайті у Сергія Криниці (саме він "заразив" мене Доломітами). Але я вкотре повторю, що подорожувати Доломітами, Тіролем і загалом Італією - дорого і нераціонально. Більшість цікавих місць ви просто не побачити, або до них доведеться йти пішки в режимі походу. Я орендував в Мілані Smart за 95 євро на тиждень.


Найвищою точкою групи є Велика Цінне висотою 2999 м.н.м. (нім. Große Zinne, італ. Cima Grande). Вона розташована між двома іншими головними піками - Західною Цінне (нім. Westlichen Zinne, італ. Cima Ovest, 2973 м.н.м.) та Малою Цінне (нім. Kleinen Zinne, італ. Cima Piccola, 2857 м.н.м.).


Треккінг навколо Тре Чіме ді Лаваредо починається біля притулку Ауронцо (Rifugio Auronzo), який розташований на південь від Трьох Зубців в 7,5 кілометрах від Мізуріни і 5,7 км від озера Анторно, де знаходиться контрольно-пропускний пункт.


Автомобільна стоянка біля Rifugio Auronzo. Тут треба залишити авто. Похід навколо Тре Чіме ді Лаваредо займе цілий день.


Навколо - гірські хребти з горами неповторних причудливих форм:
На південному заході побачимо озера Мізуріна і Анторно та хребет Sorapis:


На південному сході - долину Кадоре і містечко Ауронцо ді Кадоре:


Відправляємося на схід. По дорозі будемо зустрічати милих мешканців цих країв, які зустрічали на кожному кроці дзвінкими дзвіночками:


Дорога пролягає попід зубців Tre Come di Lavaredo:
Незабаром побачимо капличку Альпіні (Cappella degli Alpini):
Під час треккінгу Доломітовими Альпами на шляху у пішого подорожуючого будуть траплятися так звані ріфуджіо (rifugio - італ.), що являють собою скромні бюджетні нічліжки, тобто притулки. Притулок Лаваредо (rifugio Lavaredo) розташований на висоті приблизно 2350 метрів в двох кілометрах від початку треккінгу навколо Tre Cime. Краєвиди навколо притулку Лаваредо - просто фантастичні. Тому йому присвячено окрему сторінку на сайті.


Від rifugio Lavaredo крута стежка піднімається вгору до улоговини Paternsattel, що слугує адміністративним кордоном між регіонами Південний Тіроль і Венето. Раніш тут пролягав кордон між Австрією і Італією.


Тут Tre Cime di Lavaredo постають перед нами в усій красі:
Зубці окремо:
На півночі ми побачимо ще один притулок - Rifugio Antonio Locatelli. Про нього і краєвиди навколо притулку також є окрема сторінка.
До притулку Локателлі з уголовини Paternsattel веде стежка попід хребет Paternkofel:
Види навколо неможливо описати словами:


Панорама - клікабельна:


Від притулку Локателлі відкривається класичний вид на Tre Cime di Lavaredo:
На північ від притулку Локателлі розташовані два невеликих гірських озера Laghi dei Piani, які також варті уваги, щоб присвятити їм окрему сторінку.


Розп'яття біля озер:


Назад повертаємося іншою дорогою, яка обходить Tre Cime di Lavaredo із західної сторони.
Краєвиди навколо постійно змінюються, але не втрачають привабливості:


Види на Tre Cime di Lavaredo також постійно змінюються:
Погода також постійно змінюється:
Останній притулок на зворотньому шляху - Malga Lange. Він являє собою альпійську хатинку з прекрасним видом на Tre Cime di Lavaredo та рестораном альпійської кухні.


Навколо притулку - багато корів:


Гірське озерце біля Malga Lange:


Вид на зубці Tre Cime від притулку Malga Lange:
Останні кілометри шляху:


Останній погляд на Tre Cime di Lavaredo:
Tags: Італія, Альпи, Доломіти, Тіроль, гори, озера
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments