?

Log in

No account? Create an account
Кортіна д'Ампеццо - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Кортіна д'Ампеццо [Feb. 5th, 2019|08:05 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Кортіна д'Ампеццо - це єдине поселення в Доломітах, яке можна назвати містом. Проживає в Кортіні всього 5,6 тис. мешканців, але у сезон це курортне містечко приймає близько 30 туристів. Розташовано місто на висоті 1224 метри в природній чаші, захищеної від вітрів, і обрамленій вражаючими вершинами Доломітових Альп. Кортіна вважається зимовим курортом, взимку сюди з'їжджаються десятки тисяч любителів покататися на лижах. Оскільки я лижи не люблю, то моя розповідь про Кортіну д'Ампеццо буде присвячена архітектурі містечка і краєвидам навколо нього.


Путівники називають Кортіну сонячної долиною Доломітових Альп, тому що сонце тут світить не менше семи годин кожен день. Мені ж містечко запав'яталося безперервними дощами посеред літа.


З усіх боків Кортіна оточена скелястими Доломітами:
Над центром Кортіни домінує приходська церква з високою дзвіницею.
Церква, присвячена апостолам Філіпу та Якову, побудована в 1769 -1775 роках архітектором Джузеппе Промперг-Коста-делла-Валь-Бадіа на місце попередньої готичної церкви. Церква розписана Францем Антоном Цайлером (1716-1794), відомомум завдяки багатьом його роботам в церквах Тіролю. Високий вівтар виконаний в 1773 році Йоганн Мюзаком (1745-1793).
Дзвіниця має довгу історію. У першому варіанті вона була побудована в 1590 році. Існуюча вежа вже п'ята за рахунком. Її висота 69,5 м. На вежі знаходяться кілька бронзових дзвонів різного розміру, які уникли відправлення в переплавку для гарматного виробництва під час Першої світової війни. Це сталася за наказом Імператора Карла Першого під час його поїздки на фронт через Кортіну. З тих пір виконувані на дзвонах п'єси зберігають своє унікальність з історичної точки зору.


Ратуша в Кортіні:
Архітектура Кортіни - типово альпійська: розписні будинки або дерев'яні особняки:
Панорама Кортини д'Ампеццо з траси:

LinkReply