?

Log in

No account? Create an account
Селла і Сассолунго - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Селла і Сассолунго [Feb. 10th, 2019|10:09 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Перевал Селла (Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику гірських масивів Селла і Сассолунго на кордоні провінцій Трентіно і Больцано і поєднує два гірськолижних і спортивних регіону: Валь-ді-Фасса і Валь-Гардена. Найближчі до перевалу населені пункти - Канацеї (Canazei) і Сельва ді Валь Гардена. Над ним підносяться вершини Торрі-дель-Селла і Мезулес. Звідси відкривається незабутній вид на гірський масив Сассолунго, що має висоту 3181 метр.


Поруч з перевалом проходить ряд піших і велосипедних маршрутів. Неподалік розташоване ак зване "Місто каменів" (Città dei Sassi) - улюблене місце тренувань скелелазів.


На схід від перевалу знаходиться гірський масив Селла. Найвища його точка - пік Піц Бое (3152 м).


Сассолунго - гірський масив, розташований між хребтами Селлa і Катіначчіо і відокремлює долину Валь-ді-Фасса від сусідньої Валь-Гардена. До Сассолунго (в перекладі з італійської - "висока скеля") веде канатний підйомник від перевалу Селла.
На автобусі або на автомобілі ви можете дістатися прямо до підніжжя гори Сассолунго, тобто до перевалу Селла. Звідси одна з найстаріших гондольних канатних доріг Валь-Гардени приведе наверх до сідловини Форчелла дель Сассолунго (Forcella del Sassolungo) до гірській хатині Rifugio Toni Demetz на висоті 2685 м.


З вікна кабинки будемо спостерігати неповторні гірські пейзажі Доломітів:


Сідловина Форчелла дель Сассолунго - це верхня станція канатної дороги:


З сідловини відкриються ще більш цікаві панорами Доломітів:


Гора Мармолада - найвища точка Доломітів:


Льодовик Мармолада:
Хребет Селла:


LinkReply