Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Грушківка, Черкащина

До села Грушківка, що знаходиться в Кам'янському районі Черкаської області, можна добратися, звернувши з траси Київ - Сміла - Дніпропетровськ- Ізварине біля Кам'янки (є дороговказ), або в Косарях (дороговказу немає). Інший спосіб попасти у Грушківку - з Холодного Яру, якщо їхати від Мельників у південному напрямку, повернувши праворуч на розвилці, з якої дорога ліворуч веде до дуба Залізняка.
В обох трьох випадках дорога до Грушківки буде справжнім вопробуванням для автомобіля: усі три дороги частково ґрунтові, частково укладені бруківкою, частково із залишками асфальту (якого б краще не було взагалі:))

В Грушківку має має сенс їхати, щоб подивитися на дерев'яну безкупольну церкву Успіння Пресвятої Богородиці 1903 року побудови. Щоправда, безкупольною, на відміну від традиційних для Буковини дерев'яних храмів, Успенська церква в Грушківці стала не з вини турків, а скоріш за все "завдяки" комуно-більшовицькій владі, яка люто боролася з усіма релігійними проявами.

До сьогоднішнього дня церква дійшла до нас хрещатою в плані, з п'ятигранною вівтарною частиною, двома бічними прибудовами до нави та витягнутим бабинцем, над яким, ймовірно, раніше височила башта-дзвіниця.


Стіни оббиті шалівкою (частково горизонтально, частково вертикально), викрашеною у блакитний колір. Фронтони над ганком та над прибудовами нави оббити не пофарбованою шалівкою "в ялинку". Здається, що найближчим часом їх таж пофарбують.


Захоплення викликає дзвіниця, в якій замість трьох дзвонів - диски від вантажівок.


Tags: Грушківка, Холодний Яр, Черкащина, деревянная архитектура
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments