?

Log in

No account? Create an account
Istanbul, Rumeli Hisarı - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Istanbul, Rumeli Hisarı [Jun. 25th, 2009|08:31 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , ]

У найвужчому місці Босфору, перед другим босфорським мостом, підносяться башти фортеці Румелі-хисари (Rumeli Hisarı, Європейська фортеця). Замок побудував в 1452 році юний султан Мехмед II (майбутній Завойовник), готуючись до штурму Константинополя. Завдання його полягало в тому, щоб остаточно відрізувати місто від Чорного моря, звідки обложеним привозили хліб (фортеця Aнадолу-Хисары — Азіатську — звів на протилежному березі прадід Завойовника, Баязід Блискавичний).

 
Грандіозні укріплення були завершені всього за 4 місяці. Повірити в це, дивлячись на величезні башти, абсолютно неможливо. Правда, горби навколо опинилися суцільно зайняті кладовищем, де лежать загиблі від непосильних праць солдати і раби.Вузьке місце між фортецями прозвали Перерізаною глоткою — прорватися між двома твердинями було рішуче неможливо. У Румелі-хисари засів гарнізон яничар, які щодня пристрілювали по протоці свої гігантські гармати, а всяке плавання іноземних судів по Босфору було заборонене. Єдиний венеціанський корабель, що спробував прорватися в місто, був негайно втоплений, а уцілілі моряки посаджені на кол. Після цього прорвати блокаду ніхто і не намагався, і падіння Константинополя перетворилося на питання часу.

Згодом фортеця використовувалася як в'язниця, а зараз це музей і один з майданчиків Стамбульського театрального фестивалю.За Румелі-хисари через протоку перекинутий другий міст — міст Завойовника (Fatih Köprüsü); тут починається Верхній Босфор

 
 
LinkReply