Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Шаповалівка. Святкування 350-річчя Конотопської битви

Минулих вихідних разом із своїми побратимами зробили виїзд до села Шаповалівка, що на Сумщині, щоб відмітити 350-річчя визначної події в історії української нації: перемоги війська Великого князівства Руського під командуванням Гетьмана Івана Виговського над Московським військом на чолі з О.Трубецьким.

Про саму битву та її наслідки написано багато. Але я приведу лише цитату російського історика ХІХ століття С.Соловйова, який описував реакцію Московського царя Олексія Михайловича на поразку москалів під Конотопом:

"Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу й жах охопив Москву. Удар був тим важчий, що був несподіваним; та ще після таких блискучих успіхів! Ще нещодавно Долгорукий привів до Москви полоненого гетьмана литовського, нещодавно чулися радісні розмови про торжество Хованського, а зараз Трубецкой, на якого було найбільше надій, «чоловік благоговійний і витончений, у воїнстві щасливий і недругам страшний», погубив таке величезне військо! Після взяття стількох міст, після взяття столиці литовської царське місто затремтіло за власну безпеку: у серпні по государеву указу люди всіх чинів поспішали на земляні роботи для зміцнення Москви. Сам цар з боярами часто був присутній при роботах; навколишні жителі з родинами, пожитками наповнювали Москву, і ходила чутка, що государ від’їжджає за Волгу, за Ярославль".

Пропоную вашій увазі фотоматеріали із святкування цієї події та декілька світлин Шаповалівки де, як виявилося, є на що подивитися.Шаповалівка, як і будь-яке село Слобожанщини, виділяється яскравими слобожанськими хатинками, частина з яких є дерев’яними, а частина – мазаними:


Неодмінним атрибутом кожної оселі у цей день був рушник: перемогу в Конотопській битві святкує все село:
В центрі села з самого ранку почалося святкування.


На ярмарок з’їхалися представники всієї Сумщини, щоб продемонструвати продукти своєї творчості.


А на околиці села на полі битви всі готувалися до відкриття монументу Конотопської битви та каплички. Ще за день до події поле битви перетворилися на численні наметові містечка:
Фотографуємося із справжніми козаками та трофеями:
Ось так виглядає пам’ятка історії «Поле Конотопської битви». Щойно споруджені капличка і пам’ятник:


А тим часом усі чекали на Президента:
І він незабаром з’явився!


Але, побачивши таку кількість НЕнашоукраїнських прапорів, Президент розгубився: тільки поклав квіти до пам’ятника і сказав пару слів на кшталт того, що Конотопська битва - це визначна сторінка нашої історії. Ні слова про те, ЧИЯ це була перемога і НАД КИМ! Все вірно: Президент має бути толерантним. У тому числі і по відношенню до ворогів, які більше 300 років знищували його націю…

Наслідок виступу Президента: його від’їзд з місця події під викрики «Ганьба!».
«Ганьба!» - кричить Президентові заступник голови ВО «Свобода», майбутній Міністр екології України Андрій Мохник:


Після від’їзду Президента «нашоукраїнці» відразу ж покинули поле битви, а духовенство разом із «свободівцями» провели панахиду по померлих у Конотопській битві. На цьому свято завершилося.

Ще кілька фото Шаповалівки.
Автозупинка:


Пам’ятник переможцю - Гетьману Івану Виговському:

Tags: Сумщина
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments