Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Стецівка. Скансен «Козацький хутір»

Про найзагадковіший в Україні музей просто неба вже писав сайт «Дерев’яні храми України». Писали про нього й деякі інші ЗМІ, зокрема журнал «Музеї України» та Прес-центр по Черкаській області.

«Дерев’яні храми України» в особі Олени Крушинської та Сергія Криниці у минулому році здійснили експедицію до Стецівки, щоб на власні очі побачити стан та хід розбудови скансену на «унікального музею млинарства», що складається з трьох вітряків і розташований в іншому куті села.

Цікавість переймала і автора цих рядків, який вирішив на власні очі побачити майбутній чудо-експонат «Золотої підкови Черкащини».Як добратися до скансену, можна прочитати на сторінці, що йому присвячена. Від себе додам, що музей знаходиться дійсно далеко від дороги, і заблукати, шукаючи його, дуже просто. Ні в якому разі я б не рекомендував йти до нього пішки: бережіть ноги і краще майте свій автомобіль із собою! :)
Отже, оглянувши скансен, вимушений констатувати, що більш ніж за півроку опісля останнього його огляду експедицією ДХУ нічого не зрушилося з місця: вхід вільний, жодного туриста (незважаючи на неділю), кількість експонатів не збільшилося. Проте на мене, пристрасного любителя всього народного дерев’яного, музей склав цілком приємне враження.
Центральним експонатом скансену є Миколаївська церква кінця 18 століття, перевежена з села Драбівці Золотоніського району Черкащини.


Те, що ми бачимо зараз, є лише її частиною: під час реставрації зникли класицистичні портики.


Хочеться мати надію, що найближчим часом музей-скансен у Стецівці стане найцікавішим комплексом козацької архітектури і побуту історико-культурного заповідника «Чигирин»
Tags: Черкащина, деревянная архитектура, скансен
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments