?

Log in

No account? Create an account
Атаки – ворота Буковини - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Атаки – ворота Буковини [Jul. 27th, 2009|02:41 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, ]

Більшість туристів, що відвідують Буковину, попадають сюди саме через Атаки – невелике село Хотинського району Чернівецької області, що лежить на правому боці Дністра за автомобільним мостом, що сполучає Хмельницьку та Чернівецьку області. Хоча належність Хотинщини до Буковини – питання спірне, адже Хотинщина – історично це Північна Бессарабія, в останні роки назва «Буковина» (точніше – «Північна Буковина») застосовується до всієї Чернівецької області.

Власне, Атаки нічим не відрізняються від інших сіл Хотинщини, а на нашу увагу заслуговує виключно своїм розташуванням на межі двох різних історичних областей: Поділля та Північної Бессарабії. Тим більш, село губиться серед населених пунктів та історичних пам’яток, що його оточують: за Дністром – Жванець зі своїм замком і Вірменським костелом, західніше, за Збручем, – Окопи Св.Трійці, ну а далі, відразу за Атаками – Хотин із своєю тисячолітню твердинею – Хотинською фортецею.Вид на подільський берег. На задньому плані – міст через Жванчик:


 «Атаки» – це перефразоване «Отаки», що в перекладі з турецької означає табір, або загородку, за яку на ніч заганяли овець.
Архітектурна пам’ятка в Атаках одна, і та не попала до жодного переліку. Мова йдеться про церкву Святого Іоанна Богослова, зведену на місці старого дерев’яного храму, вперше побудованого тут у 1764 році.
Ще в селі є капличка перед в’їздом з боку Хмельниччини та автобусна зупинка з цікавим мозаїчним панно та абстрактну тему, очевидно пов’язаною з світним і мирним майбутнім:


Вид на село і буковинський берег з території Хмельниччини (с.Жванець):


LinkReply