Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Атаки – ворота Буковини

Більшість туристів, що відвідують Буковину, попадають сюди саме через Атаки – невелике село Хотинського району Чернівецької області, що лежить на правому боці Дністра за автомобільним мостом, що сполучає Хмельницьку та Чернівецьку області. Хоча належність Хотинщини до Буковини – питання спірне, адже Хотинщина – історично це Північна Бессарабія, в останні роки назва «Буковина» (точніше – «Північна Буковина») застосовується до всієї Чернівецької області.

Власне, Атаки нічим не відрізняються від інших сіл Хотинщини, а на нашу увагу заслуговує виключно своїм розташуванням на межі двох різних історичних областей: Поділля та Північної Бессарабії. Тим більш, село губиться серед населених пунктів та історичних пам’яток, що його оточують: за Дністром – Жванець зі своїм замком і Вірменським костелом, західніше, за Збручем, – Окопи Св.Трійці, ну а далі, відразу за Атаками – Хотин із своєю тисячолітню твердинею – Хотинською фортецею.Вид на подільський берег. На задньому плані – міст через Жванчик:


 «Атаки» – це перефразоване «Отаки», що в перекладі з турецької означає табір, або загородку, за яку на ніч заганяли овець.
Архітектурна пам’ятка в Атаках одна, і та не попала до жодного переліку. Мова йдеться про церкву Святого Іоанна Богослова, зведену на місці старого дерев’яного храму, вперше побудованого тут у 1764 році.
Ще в селі є капличка перед в’їздом з боку Хмельниччини та автобусна зупинка з цікавим мозаїчним панно та абстрактну тему, очевидно пов’язаною з світним і мирним майбутнім:


Вид на село і буковинський берег з території Хмельниччини (с.Жванець):


Tags: Буковина, Північна Бессарабія
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments