Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

НИЖНІ СТАНІВЦІ, Буковина

З Брусниці варто проїхати на південь до села Нижні Станівці, яке вперше згадується у письмових джерелах 1596 року. Очевидно, що назва «Станівці» походить від слова «стан».

Існує дві легенди щодо походження його назви. Відповідно до першої з них на місці, де сьогодні знаходиться село, були стани для відпочинку волів і коней на торговому шляху з півночі на південь. За другою легендою під час своїх набігів на Буковину тут зупинялися станом турки й татари.

За австрійських часів Станівці мали поважний статус центру судового округу. Тут була розташована резиденція повітового суду.В Нижніх Станівцях варто оглянути цінну пам’ятку державного значення – деревяну Миколаївську церкву. Церква побудована у 1794 році та перебудована протягом 1808 – 1810 років.


Як і у Валяві, церква у Нижніх Станівцях є перехідною ланкою від храмів «хатнього» типу до храмів гуцульської школи. Проте, на відміну від Успенської церкви в Валяві, Миколаївський храм все ж більше наближений до споруд «хатнього» типу і володіє традиційними для цього типу рисами: високим скатним дахом з великим виносом, що скриває низькі верхи бокових зрубів, входом з південної сторони.
Лише невеликий восьмерик з шатровим завершенням над навою характеризує пам’ятку, як перехідну ланку від безкупольних до більш складних купольних храмів. Дах церкви - під бляхою, стіни обшиті тесом.
Традиційна для української культової архітектури дерев’яна квадратна в плані, двоярусна каркасна дзвіниця розташована південний схід від церкви. Між верхнім та нижнім ярусом знаходиться залом, другий ярус має чотирьохскатний дах.


Tags: Буковина, Нижні Станівці, деревянная архитектура, церкви
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments