Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

ЗБОРІВ

Зборів звичайно не такий цікавий, як його сусіди – Бережани, Поморяни, Золочів. Але якщо вже занесло сюди волею випадку, то напишу про його нечисленні архітектурні пам’ятки.
Зборів перше згадується у 1624 році, як володіння Собеських. Хоча, попередником міста можна вважати поселення Верх остав, що було засновано у 1166 році на березі Стрипи, а у 1241 році зруйновано татарами. З 1740 року Зборовим володіють Радзівіли, з 1760 – Бєльські, а в 1772 році місто разом із Галичиною опиняється під Австрійською імперією аж по Першої світової.


Як і більшість західноукраїнських міст, Зборів має свою ратушу. Скоріш за все, це будівля або міжвоєнних часів, або навіть совєцьких, бо Вікіпедія повідомляє, що оригінальну ратушу разом з ринком знесена у 1977 році.
В центрі місті біля траси знаходиться мурований костел Всіх Новомучеників Українських. Не надто старий – 19 століття, але симпатичний. Є пам’яткою архітектури місцевого значення.


Далі у бік Тернополя – дуже схожа на нього мурована церква Преображення Господня. Збудована у 1749 році у стилі бароко і пам’яткою архітектури національного значення.
А більш дивитися немає на що. Окрім пам’яток, пов’язаних з Зборівською битвою, є ще незрозумілий кораблик біля церкви.

Tags: Галичина, Зборів, Тернопілля, костели, ратуші, церкви
Subscribe

 • Свідниця: костел миру

  Таких дерев'яних фахверкових храмів в Європі лише два. Перших з них ми вже бачили неподалік у місті Явор. Костел у Свідниці хоч і молодше на 2…

 • Krummhübel (Карпач)

  Відомий в Нижній Сілезії курорт Карпач знаходиться в Судетах (гірський масив Карконоше) у підніжжя гори Снєжка, що є найвищою вершиною цієї…

 • Erdmannsdorf (Мислаковіце)

  В колишньому німецькому поселенні Erdmannsdorf (сьогодні - польське село Mysłakowice) у передгір’ях Судетів є цікавий романтичний палац з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments