Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Багна і Черешенька (Буковина)

Перетнувши на виїзді з Вижниці невеличкий перевал висотою 471 метр над рівнем моря на північ від гори Яворів, попадаємо в Багненську долину, утворену річкою Міхидра.



Перше село на шляху – БАГНА. На спуску з перевалу повернемо праворуч, і проїдемо ґрунтовою дорогою до центра села, щоб оглянути дерев’яну церкву Святої Параскеви, побудовану у 1867 році в Вижниці та перенесену сюди у 1930 році.


Церква – «хатнього» буковинського типу с невеликими прибудовами до бабинця і вівтарної частини.




Від церкви на південь у бік гір веде невеличка вулиця, якою попадемо до урочища «Багнянські старожитності». Тут на скелях залишилися наскальні малюнки древніх людей – петрогліфи.

Відразу за Багною починається село ЧЕРЕШЕНЬКА. Очевидно, що назва села пішла від черешень, які ростуть тут майже в кожному дворі. За австрійських часів черешенька була майже суцільно німецьким містечком. Сюди навіть приїжджав сам цісар.
IMG_3843

На згадку про колишнє німецьке минуле Черешеньки нагадує стара німецька кірка, розташована при дорозі з Вижниці на Берегомет.
IMG_3844

На центральній вулиці села стоїть дерев’яна Миколаївська церква, побудована у 1903 – 1905 роках і ледве не втрачена за часів СРСР.




У 2003 році церкву відреставровано, а на її базі планується побудова першого на Буковині жіночого монастиря на честь святителя Миколая Української православної церкви Київського Патріархату.




На виїзді з центра села на трасу у глибині лісу розташовано природне джерело «Черешенька». Ще у древні слов’янські часи тодішні мешканці виварювали і продавали харчову сіль з ропи цього джерела, концентрація солі в якому складає 300 – 350 грамів на літр. А запаси грязей, що характеризуються високими лікувальними властивостями, роблять село перспективним в рекреаційному відношенні.
Tags: Буковина, Карпати, деревянная архитектура, церкви
Subscribe

 • Маслиниця

  В Маслиницю попасти не так просто. В село, що розташоване на західному узбережжі острова Шолта, пороми не ходять. Щоб попасти сюди своїм ходом,…

 • Прогулянка Адріатикою

  В ці надзвичайно морозні дні все частіше згадується літо. От і вирішив сьогодні згадати про літню Далмацію, тепле море, високі Балканські гори і…

 • Шибеник

  Шибеник - звичайне хорватське місто в самому центрі Далмації. "Звичайне" - це означає по далматинськи прекрасне, зі старим містом з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments