Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

МИГОВЕ

Відразу за Берегометом починається велике село Лукавці, на початку якого повертаємо праворуч на МИГОВЕ. За останні декілька років нікому раніше невідоме буковинське село отримало славу найвідомішого гірськолижного курорту Буковини, «другого Буковелю».
IMG_3615
Село починається за містком через Серет і тягнеться на декілька кілометрів долиною річки Мигівка між гірськими хребтами Стежок і Кічера. У південній частині села розташовані два джерела мінеральних вод.


IMG_0745

Щодо походження назви села існує декілька легенд. Перша розповідає, що назва пішла від першого мешканця пана Мигая. Друга – про те, що назва з’явилася завдяки річці Нігівці, яку в послідуючому найменували Мигівкою. Кажуть, що під час повиней вона була настільки повноводною, що з сусідніх Лукавців, можна було бачити, як між хвилями на протилежному березі мигали хатки та смереки.
IMG_0747

В центрі Мигова про дорозі стоїть церква Святого Івана Сучавського, побудована у 1905 році поблизу сільського цвинтаря. Церква дерев’яна трьохкупольна, в типово гуцульському стилі.
IMG_3622

IMG_3625

Шкода, що про її дерев’яне походження нагадує лише нижні зруби із свіжої деревени. Останні, до речі, результат реставрації церкви у 2009 році. До цього зруби були викрашені у зелений колір. Вся ж інша частина церкви разом з верхами так само нещадно окутана блискучою металевою бляхою.
IMG_3623

IMG_3624

Так церква виглядала у 2008 році:
IMG_0753

Щоб дістатися відомого туристичного комплексу, потрібно проїхати все село. У верхів’ях річки Мигівка між вершинами Мала Кічера та Великий Стіжок за дерев’яною брамою з двома баштами на висоті 740 метрів над рівнем моря і розташований комплекс гірськолижного курорту «Мигове». Перші корпуси комплексу збудовані наприкінці 2005 року і вже в перші роки свого існування від стан найпопулярнішим місцем активного зимового відпочинку чернівчан і всіх буковинців. А у 2008 році тут навіть відпочивав та працював Президент України із своєю родиною. Сьогодні туркомплекс включає в себе ресторан «Гетьман», побудований у козацькому стилі, інтер’єр якого одночасно є музеєм історії козацтва, декількох більш дрібних ресторанчиків, три готельні комплекси з дитячими площадками, тирами, магазином, стоянкою та стендом для зайняття альпінізмом. На гору Мала Кічера любителів лижного спорту доставлять три бугельних підйомника довжиною 1100, 600 та 200 метрів. Загальна довжина гірськолижної траси складає 3300 метрів з перепадом висот 250 метрів. З вершини гори, куди веде один з підйомників, відкрається дивовижна панорама долини річки Мигівка. Комплекс постійно розширюється, у міжсезоння тут киплять будівельні роботи. Найближчим часом планується відкрити ще дві траси та крісельний підйомник довжиною 1500 метрів, побудувати спа-центр з басейном, саунами, водно-грязевими процедурами, масажним кабінетом, косметичним салоном та тренажерною залою. До послуг відпочиваючих планується відкриття казино, нічного клубу, кінотеатру, конференц-зали, критого аквапарку та школи верхової їзди.
IMG_3614

IMG_3616

IMG_3617

IMG_3618

IMG_3619

IMG_3620

Якщо рухатися далі вверх по течії Мигівкі, незабаром попадемо в урочище Майдан, де можна побачити залишки старої доменної печі ХІХ століття. Залізоплавильна піч «Гамарня» збудована ще у 1835 році. Сьогодні ці рештки висотою в 14 метрів більш нагадують романтичні руїни середньовічного замку, яких багато у сусідній Тернопільській області.
IMG_3611

IMG_36121

Околиці Мигова:
IMG_0746

IMG_0757

IMG_0758

IMG_0759

Tags: Буковина, Карпати, Мигово, деревянная архитектура, руїни, церкви
Subscribe

 • Бреннеро - одне містечко на дві країни

  В самому серці Тіроля - мого улюбленого альпійського регіону розташувалося містечко Бреннер (італ. - Бреннеро). Частина його знаходиться в Австрії,…

 • Київ: вулиця Бульварно-Кудрявська

  Сьогодні познайомлю вас з цікавою київською вулицею, яка знаходиться всього в 15 хвилин від мого помешкання в Києві. Вулиця Бульварно-Кудрявська…

 • Київ: будинок з котами і совами

  Один з найбільш яскравих будинків старого Києва з незвично оформленим фасадом заховався трохи подалі від історичного центру на вул. Гоголівській,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments