?

Log in

No account? Create an account
Сторожинецький дендропарк - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Сторожинецький дендропарк [Sep. 28th, 2009|12:46 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

При в’їзді з боку Берегомету та Кіцмані місто Сторожинець зустрічає розкішним дендропарком – пам’яткою природи загальнодержавного значення. Парк був закладений у 1912 році найвпливовішою на той час єврейською родиною Оренштайнів на місті природного лісового масиву, де росли цінні та рідкісні породи дерев.В 1945 на базі парку створено навчальний заклад – Сторожинецький лісовий коледж, що й визначило його подальший розвиток. І дійсно, сьогодні дендропарк в Сторожинці на відміну від занепадаючого берегометського дендропарку є справжньою гордістю міста та зразком садово-паркової архітектури всієї області.


Парк має площу 17,5 гектарів, на яких зібрано колекцію майже 1000 видів дерев і чагарників з усього світу, більшість з яких - екзотичні. На території дендропарку створено два ставки, ботанічний майданчик, розсадник площею 5 гектарів, штучно відтворений карпатський ландшафт, та відкриті вольєри з косулями, павами, фазанами цесарками та дикими качками.
Від початку парку на гору веде липова алея, в кінці якої розташована група дерев, що нагадує пальму. Це – аралія маньчжурська, або як її ще називають – «далекосхідна пальма», або «шип-дерево». І дійсно, метрові листа аралії, зібрані на верху стовбура, густо вкриті гострими шипами.
Трохи далі увагу відвідувачів привернуть групи червоних дубів та три сосни, крайні з яких – звичайні, а середня – сосна Банкса, як і червоні дуби - виходець з Північної Америки.

Екскурсоводи з лісового коледжу із задоволенням покажуть декілька різновидів буку, ліщину ломбардську, сливу Піссарда, крона якої навесні покривається букетами рожевих квіт, та велику колекцію екзотичних квітів: гібіскусів, австрійських айстр та гамамелісів, голі гілки яких узимку покриваються численними золотистими квітками.
На найвищій точці дендропарку ростуть його реліквії – три Шевченкові верби. Будучи у насланні у Казахстані, великий український геній виростив з простої тички вербу, яка нагадувала йому про батьківщину. У 1964 році живці цієї верби були привезені казахськими гостями до Львову, а через чотири роки були перевезені до Сторожинецького дендропарку.

На ботанічній ділянці парку побачимо вже знайоме нам про берегометському дендропарку дволопатеве гінкго, а у теплиці, збудованій учнями – багато видів теплолюбивих рослин. Екскурсія парком закінчується на «карпатській гірці» - штучно створеному ландшафті, який дає можливість трохи зануритися в природу Українських Карпат. В цьому мальовничому куточку парку на маленьких скелях ростуть справжні карпатські рослини: легендарний едельвейс, гірські волошки, папороть, гусинець.
Магнолія Кобус, липа дрібнолиста, смерека європейська:
Граб звичайний, клен гостролистий, псевдотсуга тисолиста:
Дуб черешчатий і дві сосни веймутових:А це в дендропарку є чудовий палац! Про нього – в наступних розповідях.

 
 
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: sharkod
2010-09-08 10:56 am (UTC)
Андрей, в этом городке есть ли какой нибудь знакомый отельчик?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2010-09-08 11:12 am (UTC)
Насколько я знаю, в Сторожинеце нет отелей. Есть "Аква-плюс" между Сторожинецем и Черновцами.
А вообще, селиться в Сторожинеце я не вижу смысла. В Черновцах много отелей. А в прикарпатских сёлах Сторожинецького района есть садыбы зелёного туризма.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: sharkod
2010-09-08 07:22 pm (UTC)
Спасибо
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: leonidukr
2011-05-26 11:14 am (UTC)
В які дні тижня парк доступний для відвідування?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2011-05-26 01:51 pm (UTC)
Крім вихідних
(Reply) (Parent) (Thread)